PlanetaCestovani.cz
  • Fórum
  • Dovolená
    • Akční zájezdy
      • Autobusem
      • Dovolená s dětmi
      • Luxusní zájezdy
      • Poznávací zájezdy
      • Vánoce a silvestr
    • First minute
    • Last minute
    • Odlety do týdne
    • Super last minute
  • Letenky
    • Vyhledávač
    • Akční letenky
  • Odlety
    • Odlety z Prahy
    • Odlety z Brna
    • Odlety z Ostravy
    • Odlety z Pardubic
    • Odlety z Německa
  • Sledování letů
    • FlightRadar 24
    • Letiště Praha
      • Přílety odlety Praha
    • Zpožděný let
  • Kdo jsme
    • Poradna
    • Spolucestování
PC » Pro cestovatele » Cestovní pojištění: recenze & zkušenosti & mé hodnocení

Cestovní pojištění: recenze & zkušenosti & mé hodnocení

Cestovní pojištění recenze zkušenostiZajistit si v cizině ochranu zdraví a krytí nečekaných výdajů je nutností! Cestovní pojištění sjednáte na pobočkách pojišťoven, prostřednictvím cestovních kanceláří či online (většinou levněji). Avšak chcete-li jednotlivá cestovní pojištění porovnat přes internet, možná se za chvíli ztratíte v moři informací.

Srovnat + do 10 min vybrat cestovní pojištění ⇒

Evropský průkaz | Pojištění k platební kartě | Celoroční cestovní pojištění | Recenze + mé hodnocení

Proto jsme vybrali ty nejdůležitější a obohatili je zkušenostmi cestovatelů. K základní orientaci jistě postačí, nicméně si vždy prostudujte podmínky vybrané pojišťovny.

Evropský průkaz zdravotního pojištění

Lidé mnohdy nechápou, proč se vůbec na cesty připojišťovat, když vlastní Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC – European Health Insurance Card). Kartička pojištěnce EHIC je výhodná neomezeným limitem plnění, proto ji mohou využít i nastávající maminky či chronicky nemocní pacienti, kterým je možnost cestovního připojištění odepřena.

Cestovatelům se však doporučuje nejvýše na takzvané euro víkendy, protože ve městech na území EU, Islandu, Lichtenštejnska, Norska a Švýcarska standardně funguje státní zdravotní služba (privátním lékařům, kteří dominují v přímořských centrech, budete muset zaplatit).

Zatímco EHIC kryje pouze léčebné výlohy, cestovní pojištění obvykle zahrnuje spoluúčast pacienta, asistenční služby, pojištění zavazadel, odpovědnosti a převoz zpět do ČR. Nemáte-li pojištění k platební kartě (viz níže), určitě si sjednejte alespoň základní cestovní pojištění s pojištěním odpovědnosti a trvalých následků, které v Evropě při minimálním krytí (1 500 000 Kč) vychází zhruba na 10 Kč na den. Vzhledem k ostatním nákladům cesty se tedy jedná o zanedbatelnou částku.

„Dojde-li k pojistné události, pak za vás pojišťovna uhradí veškeré finanční náklady za léčbu včetně všech nutných nákladů až do výše sjednaného pojistného plnění. Cestovní pojištění kryje léčebné výlohy, hospitalizaci, převozy, léky, lékařské zákroky a repatriaci.“

Aktuálně platná nejlevnější cestovní pojištění

*nejnižší ceny na jeden den

  • UNIQA: balíček Basic za 30 Kč – léč. výlohy 5 mil., 1 mil. úrazové
  • Assistance: balíček Excelent za 78 Kč – léč. výlohy neomezeně, 1 mil. úrazové
  • Slavia: balíček Komfort za 89 Kč – léč. výlohy 7 mil., 2 mil. úrazové

Cestovní pojištění k platební kartě

Cestovní pojištění je běžným bonusem k platební kartě téměř u všech bank, pozor však na jeho nástrahy. Zajímejte se především o aktivaci tohoto pojištění, možný rozsah zahraničního pobytu, pojištěné aktivity a výši limitů. Například krytí léčebných výloh do výše 1 000 000 Kč je dostatečné nejvýše k cestám po Evropě. Podmínkami některých bank pro zajištění tohoto pojištění navíc bývá platba letenky, hotelu či zájezdu z příslušné karty.

Jedné z klientek České spořitelny se vyplatilo její pojištění karty a osobních věcí, varianta, která se vztahuje i na elektroniku (sjednala si ho vedle tradičního cestovního pojištění). Po krádeži batohu jí Česká spořitelna velkou část věcí proplatila.

Na co si dát pozor při online sjednávání?

Výše léčebného limitu pro Evropu má být minimálně 1 500 000 Kč a pro mimoevropské země 3 000 000 Kč. Jeho součástí bývá úrazové pojištění a transporty, ovšem kromě hor (leteckých transportů). Potřebné je také pojištění ošetření u zubního lékaře, nejlépe nad 8 000 Kč, a pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám. Stále oblíbenější je i pojištění storna dovolené z důvodu nemoci (s individuální výší plnění).

Standardem bývá i pojištění ztráty zavazadel a dokladů, které však mnozí cestovatelé vynechávají. Zjistili totiž, že pojišťovny z něho vyjímají elektroniku, jejíž samostatné pojištění je příliš nákladné. Také řada pojistných událostí týkajících se fototechniky nebývá v praxi proplacena, proto je možná nejlepší dražší přístroje bedlivě střežit.

Důležité je počítat se spoluúčastí a obvyklou úhradou zdravotní péče až po návratu z cest, proto si pečlivě schovávejte veškeré doklady a pro jistotu mějte při cestování na účtu dostatečný zůstatek. Do mobilu si dejte telefon na asistenční službu i další údaje k pojistce.

Celoroční cestovní pojištění

U cestovního pojištění sjednaného na týden pro Evropu se dá vejít do 100 Kč, pro svět do 250 Kč. U dvou až tří delších cest už lze uvažovat o celoročním pojištění (opakovaných cest), které může vycházet pro Evropu zhruba na 1 000 Kč (už od 365 Kč) a pro svět okolo 2 300 Kč. Jeho součástí bývá pojištění zavazadel, zimních sportů či pracovních cest.

Záleží na vašich potřebách a podmínkách konkrétních pojišťoven. Celoroční pojištění prodražují Spojené státy americké a Kanada, které z něho můžete vypustit (u případné kratší cesty do těchto zemí se vyplatí zvlášť sjednané pojištění, třeba u jiné instituce). U celoročního pojištění se neomezuje počet cest, ale délka jednotlivé cesty (30 a více dny).

Jste-li na cestách více než půl roku, můžete odhlásit české zdravotní pojištění. Místo něho však musíte mít sjednané cestovní pojištění bez vynechání jediného dne.

Praktický příklad cestovního pojištění

Mezi prověřené srovnávače cestovního pojištění patří portál ePojistení → porovnávající jen kvalitní pojišťovny a produkty. Čísla pojistných smluv a telefonní čísla na asistenci navíc zasílá formou sms, což vás osvobodí od nošení kartiček k pojistkám.

Uvažujete-li například o cestovním pojištění pro týdenní dovolenou v Chorvatsku s léčebnými výlohami 5 000 000 Kč, odpovědností za škodu 1 000 000 Kč a pojištěním zavazadel 20 000 Kč, vyjde vám dle srovnávače nejvýhodněji Slavia pojišťovna, balíček Exclusive (126 Kč pro jednu osobu). Následují ji AXA Assistance a Uniqua pojišťovna.

Cestovní pojištění pro sportovce

V recenzích je všeobecně chválená Česká pojišťovna, která své závazky opravdu plní. Díky ní nemusíte pojistnou událost řešit v angličtině, sjednáte si i cestovní pojištění na půl roku, ale sporty je nutné připojistit zvlášť. Dobrou pojistkou zahrnující i sporty, ale vyžadující komunikaci v angličtině, je True Traveller. A extrémisté mohou ocenit dražší cestovní pojištění World Nomads. Nejeden cestovatel upřednostňuje zahraniční pojišťovny, jak z hlediska ceny, tak spolehlivého plnění.

Užitečné mobilní aplikace k cestovnímu pojištění

Při rozhodování, v kterých situacích potřebujete cestovní připojištění, vám může pomoci mobilní aplikace Kanceláře zdravotního pojištění KZP na cesty. Je určena zejména pro turisty cestující do států EU, EHP, Švýcarska, Albánie, Černé Hory, Makedonie, Srbska a Turecka.

Poradí, jak s Evropským průkazem zdravotního pojištění (EHIC) získat zdravotní péči v Evropě, jak najít v konkrétní zemi nejbližší zdravotnické zařízení, jaká spoluúčast se platí u zahraničního lékaře či koho kontaktovat v případě problémů. Naleznete tu však i obecné informace o fungování systémů zdravotního pojištění v EU – například jak se pojistit, pokud bydlíte v ČR, ale pracujete v jiném státě.

Online srovnávače pojišťoven i samotné pojišťovny mívají ve svých nabídkách aplikace, přes které sjednáte cestovní pojištění i v autě, jímž jedete na letiště. Díky platbě kartou uzavřete pojistku prakticky ihned. Užitečná může být také aplikace Českého červeného kříže První pomoc, která zahrnuje i postupy urgentní první pomoci pro situace, kdy jde o každou sekundu.

Recenze + mé hodnocení

Věděli jste, že cestovní pojištění do jedné země je platné na území celého kontinentu? Například pojištění do Rakouska platí v celé Evropě a pojištění do USA, jako BUPA Global Travel, platí po celém světě (kromě Antarktidy, Severního pólu a Grónska).

Tedy i v oblastech s extrémními klimatickými podmínkami a ve válečných zónách. Přezdívá se mu „rolls-royce“ cestovního pojištění a výhodou je, že kryje léčebné výlohy neomezeně a zahrnuje i nejnebezpečnější sporty (kromě paraglidingu, base jumpingu, horolezectví se speciálním vybavením a účasti na auto-moto závodech či show).

Cestovatel Kamil uvádí: „Během půl roku jsem pojišťovně BUPA Global Travel nahlásil dvě události: malé ošetření u lékaře v Singapuru a zmeškaný let v Evropě. V obou případech jsem byl úspěšný a peníze mi přišly do několika dnů. Pojištění se prostě vždy vyplatí a dobré pojištění dvojnásob!“

Úno 11, 2023Tony
Sending
User Review
3.5 (2 votes)



PC » Pro cestovatele » Cestovní pojištění: recenze & zkušenosti & mé hodnocení

13 komentářů Pro cestovateleCestovní pojištění
Mohlo by se Vám také líbit
 
Cestovní pojištění na hory a lyžování
 
Cestovní pojištění do zahraničí on-line
Komentáře: 13
  1. Bára
    před 2 roky

    Chci se podělit s výbornou zkušeností s ERGO pojišťovnou. V srpnu 2019 jsem si u nich sjednala pojištění Exclusive pro celý svět kvůli cestě do USA. Při letu se zpozdila (a pak už spíše ztratila) zavazadla a přišla mi až 10 dní po návratu do ČR. Musela jsem si tedy dokoupit většinu věcí, bez nichž by můj road-trip nebyl možný. Po návratu jsem nahlásila pojistnou událost, poslala účtenky s vyznačenými položkami k proplacení a pojišťovna mi vše bez jakéhokoliv vykrucování do 14 dnů proplatila (například i včetně paměťové karty do foťáku, což jsem nečekala!). Takovou skvělou zkušenosti ráda sdílím dál a doporučuji! (Zkušenosti se zraněním nebo nemocí v zahraničí zatím naštěstí nemám.)

    OdpověďZrušit
  2. Šárka
    před 3 roky

    Cestovní pojištění od UNIQA nikomu nedoporučuji. Na dovolenou jsem si pojistili i zavazadla. Kufr nám na letišti zničili. Chtěli jsme po příletu škodu nahlásit on-line. A nejde to. Zvláštní je, že pojištění a platbu on-line zprostředkovat jde. Jediný způsob nahlášení škody je poštou! Opravdu. V dnešní době. S paní z infolinky jsme si napsali několik emailů a ta nám řekla, že musíme vše vytisknout, vyplnit, vyfotit a přiložit originály dokladů a to vše odeslat poštou. To jsme udělali, za týden nám napsali e-mail, že poškození kufru se nestalo ani při dopravní nehodě ani při loupežném přepadaní ani živelné katastrofě, tak máme smůlu. Originály dokladů pojišťovna odmítá poslat zpět stejně jako odmítají uhradit zbytečné poštovné.

    OdpověďZrušit
  3. Šárka
    před 3 roky

    Pojištění AXA
    Uzž ve 2 případech požadavku na plnění jsme neobstáli
    1.případ se týkal pokuty při opuštění Thajska za překročený počet dnů, protože jsme z Kambodžy překročili hranice pěšky,ale měli přitom info,že nás bus doveze až do Thajska. Do Thajska jsme přiletěli z ČR a pak 3.den přeletěli do Kambodže a opustili jsme Kambodžu busem zase do Thajska.Celkový počet dnů na bezvizový styk s Thajskem se tímto krátí na polovinu povolených dní bez víza. Pojišťovna pokutu neproplatila, nevyplývá to z podmínek. Budiž, byla to zkušenost. Čteme teď pečlivěji před cestami www.MZV.cr
    2.případ s AXA bylo zdravotní ošetření. Komunikace s pojišťovnou,zda a jestli v námi navštíveném zdravotnickém zařízení na ostrově Filikudi v Itálii, uhradí RTG,šití rozseklého palce a transport do nemocnice na ostrově Lipari, řešil operátor po telefonu hodinu. Ostrov se mu nenačítal na PC…Nakonec jsme šití zaplatili a zlomeninu řešili až v ČR. Úraz jsme nahlásili pravdivě, že se stal při kotvení lodě, tak nam nic neuhradili. Je to prý ve výlukách z pojištění.Řešíme to od června do současnosti (listopadu) s naší zdravotní pojišťovnou…máme v tom naštěstí jen 60€. Zatim prý s Italy komunikují, zda budou ošetření také nárokovat.
    Vždycky pečlivě vybíráme dražší variantu pojištění,ale mám dojem, že je to k ničemu.

    OdpověďZrušit
  4. Katka N.
    před 3 roky

    My nakonec měli od AXA a žádný problémy nebyli. Chtěli jsme nejlepší poměr cena/služby a nejvýhodnější byla AXA.

    OdpověďZrušit
    • Zdeněk Špaček
      před 3 roky

      Pozor, po nahlášení události z mé cesty do PL již čekám 30 dnů na proplacení léčebných výloh, AXA nereaguje na maily, do dnešního dne nebylo nic proplaceno, nedoporučuji tuto pojišťovnu.

      OdpověďZrušit
  5. JindraR
    před 3 roky

    Právě se snažím vybrat mezi cestovním Generali, nebo Allianz. Čeká mě cesta do Ruska, k ruskému vízu je to potřeba mít.

    OdpověďZrušit
  6. Trojovský
    před 4 roky

    Moje zkušenost s ČSOB pojišťovna.
    Před rokem v Rakousku zlomený obratel. Převoz vrtulníkem, ošetření… S pojišťovnou zoufalá komunikace, na maily neodpovídá, vrtulník jsem nakonec hradil sám (95.000) a po čase jsem peníze dostal, ztráta cca 5000. Na telefon zapomeň. Dovoláš se, vysvětlíš situaci a tam ti řekne, že to dělá kolega, že tě přepojí. A zavěsí.

    OdpověďZrušit
  7. Klára
    před 4 roky

    My jsme tenkrát do Ománu vybírali cestovní pojištění tady. Sice jsme neměli žádný závažnější problém, ale na takové ty běžné problémy bylo super.

    OdpověďZrušit
  8. Lucka
    před 5 roky

    Já mám ERGO pojištění. Na celý rok za osobu cca 800 Kč. Pro rodinu cca 1500 Kč (manželský pár a dvě děti do 18 let). Pojištění platí pro jakýkoliv počet cest (ne však delších než 45 dní). Pojistka se vztahuje na všecky pojistné události. Je v tom dokonce i pokousání žralokem! Pojištění platí na celý svět. Platím ho pro rodinu už čtvrtým rokem. Doteď jsem nepotřeboval nic řešit tak nevím jak je to tedy s plněním. Syn je právě v Šanghaji a zrovna mu nedorazilo zavazadlo. Jsem zvědavý jak si s tím pojišťovna poradí.

    OdpověďZrušit
  9. Martin
    před 5 roky

    Podle mého názoru jsou pojistky spojené s bankovním produktem (kartou) ty nejslabší. Ja za cestovní pojištění považujem to, co kryje maximální výdaje spojené s cestování a nejen úraz nebo léčebné náklady nebo batoh. Když kupujete letenky nebo ubytování chcete mít pojištěné jejich storno, tak které pojištění si vyberete? Určitě né to k platební kartě, protože tam většinou o tom ani nemají léčebné výlohy! Vyplatí se zajít si do pojišťovny a ušít si pojištění na míru (zda jste adrenalinový nadšenec, pohodář, cestovatel…). Dobré pojištění určitě nebude to nejlevnější.

    OdpověďZrušit
  10. Michal
    před 5 roky

    No je otázkou jestli chcete mít jen dobrý pocit pro velké problémy nebo mít pojištění, kde pojišťovna i reálně něco vyplatí bez dlouhého natahování. Co jsem si pročítal tak nejmenší problémy s vyplácením mají skutečně ty nejdražší cestovní pojištění. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit UNIQu.

    OdpověďZrušit
  11. Katka
    před 5 roky

    Cestovní pojištění celoroční závisí na tom podle toho jaké chceš, já mám roční cestovní pojištění, které platí pro maximální délku pobytu 2-3 měsíce nebo existuje ještě celoroční že jsi pojištěný každý den v roce bez ohledu na délku vycestování. To první stojí pár tisícovek a ten druhý typ je o hodně dražší až desetkrát. Já jsem našel nejlevnější od Allianz kolem 5 tis Kč.

    OdpověďZrušit
    • Katka
      před 5 roky

      No já osobně mám pojištění přes svojí banku ke kartě. Většina je na 60 dní vycestování. Při výběru je podle mě potřeba porovnat jestli nejsou zrovna nějaké akční ceny nebo slevy u bank a současně kouknout i na porovnávače. Doporučuji také pročíst recenze jednotlivých cestovních pojišťení.

      OdpověďZrušit

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář


před 29 dny




Kdo jsme?

Hledáme pro Vás levné zájezdy & akční dovolenou s odletem (nejen) z Prahy. Naleznete zde také rady, tipy, cestopisy i průvodce po zemích.

Kontakty
  • mail: info@planetacestovani.cz
  • autor: redakční tým PlanetaCestování.cz
  • Privacy Policy
Nejnovější příspěvky
  • Kam v zimě k moři za teplem? – Což takhle Tenerife? 16.2.2023
  • Dovolená v SAE: Říše písku a slunce po celou zimu 13.2.2023
Právě se diskutuje
  • Tony: Ceny v Chorvatsku 2023
  • Kristina Pečlová: Regiojet: Kreditová jízdenka
  • Mirek: Recenze cestovní kanceláře A21
  • Tony: Váha zavazadla do letadla
2013 – 2023 © PlanetaCestovani.cz