Cestovní pojištění k platební kartě
Jste vášnivým cestovatelem a přijde vám, že v zahraničí trávíte pomalu více času, než doma? Pokud ano, jistě jste též v minulosti řešili problematiku cestovního pojištění. To je totiž zcela jistě nezbytností, které k cestování patří a může vás zachránit od nemalých problémů, které mohou mít v nejzazších případech podobu zadlužení do konce života.
Cestovní pojištění k platební kartě: srovnání ⇒
Pokud však jezdíte do zahraničí častěji anebo pravidelně, je velice nepohodlné si sjednávat pojištění na každou cestu zvlášť. Ať již z důvodu opomenutí anebo pokud se vám zkrátka nechce uzavírat pojištění pokaždé znovu.
Celoroční pojištění vs pojištění ke kartě
Pro tyto případy tak máte na výběr ze dvou možností. Tou první je možnost sjednání celoročního pojištění u některé z našich pojišťoven anebo druhá možnost – mít sjednané cestovní pojištění, jako doplňkovou službu k vaší platební kartě.
Pokud jste vlastníkem některé tzv. zlaté karty anebo jiné prestižní karty, je vysoce pravděpodobné, že cestovní pojištění je již její součástí. Informujte se tak u vaší banky, pokud tomu tak skutečně není.
Výhody cestovního připojištění u karty
Díky druhé uvedené možnosti skloubíte několik výhod, které vám držení takovéto „pojištěné“ karty přinese. Začneme například tím, že pokud si v zahraničí zvyknete na placení pomocí platební karty, odpadne vám starost s neustálým vyměňováním valut a starostí o jejich ztrátu a zpětnou výměnu.
Nejpodstatnějším přínosem je ovšem značná finanční úspora, která vám vznikne s porovnáním s klasickým ročním pojištěním.
Čemu se vyvarovat?
Je však nutné ohlídat si maximální částky, které budou pokrývat vaše případné léčebné výlohy a také to, na co všechno se pojištění bude vztahovat a jaké budou limity jejich plnění. Hodně pojištění, sjednané v rámci platebních karet, totiž zcela opomíjejí například pojištění zavazadel, které je v případě permanentního cestování velice důležité. Další pozor si dejte na případnou spoluúčast, která se někdy od pojištěnce vyžaduje.
Samozřejmostí je též ohlídání územní působnosti, na které se pojištění vztahuje (někdy zahrnuta pouze např. Evropa). Pokud jsou pro váš tyto negativa neúnosná, je důležité se podívat po konkurenčních produktech anebo se domluvit na individuálních podmínkách přímo s bankou, která jistě pojistné podmínky upraví dle vašich požadavků a přizpůsobí i samotnou cenu za pojištění.
Limity cestovního pojištění
Většina bank také limituje maximální dobu jedné zahraniční cesty, po kterou jste pojištění. V rámci EU se ale samozřejmě bude těžko dokazovat, že jste tento limit jakkoliv porušili. V případě jiných cest ale dbejte na dodržení této podmínky a zajistěte si dodatečné pojištění v případě, že víte, že povolenou délku pobytu překročíte.
Na závěr je nutné říct, že je nezbytné, abyste svou kartu měli při svém cestování neustále při sobě nebo alespoň znali její číslo a datum expirace.
Napsat komentář