<b>PlanetaCestovani.cz</b>
  • Akční zájezdy
  • Sledování letů
  • Letecký provoz
  • Přílety / Odlety
  • Letiště online
  • Poradna
PC » Cestopisy » Rodiče s dětmi v Thajsku? Ano! Přečtěte si cestopis…

Rodiče s dětmi v Thajsku? Ano! Přečtěte si cestopis…

Národní park Erawan

Národní park Erawan

Cestopisů o individuálním cestování po Asii, které jsou psané partičkou kamarádů na vysoké škole je mnoho. Je ale možné vyrazit do nespoutané Asie v dovolenkovém složení, tedy rodiče s malými dětmi? Následující cestopis popisuje 16 dní dlouhý pobytový zájezd 2 dospělých a 2 dětí do Thajska.

Zájezdy (nejen) do Thajska od 20 200 Kč s polopenzí

Let z Prahy do Bangkoku – mnoho hodin v oblacích

Naše oblečení a další potřebné věci jsme sbalili do 2 velkých a 2 menších cestovních batohů, abychom se mohli jednoduše přesouvat. Odhadovali jsme, že s kufry by se cestovalo nepohodlně. Letěli jsme z Prahy do Dubaje Boeingem 777 a pak, po šesti hodinách čekání na letišti v Dubaji, do Bangkoku.

První let trval celkem 5 hodin a 15 minut. Na letišti v Dubaji, kde jsme přestupovali, se dá snadno najít místo k odpočinku a pokud zde čekáte více než 4 hodiny, dostanete voucher na občerstvení. Další let trval přibližně 6 hodin obřím Airbusem A380.

V letadle dostanete imigrační lístek, nezapomeňte jej vyplnit! Je výhodou rezervovat si předem hotel blízko letiště, nebo aspoň poblíž zastávky vlaku, který pravidelně jezdí letiště – centrum města, protože musíte počítat s velkou únavou po letu. My jsme si vzali naše zavazadla a vyjeli vlakem směr stanice Makkasan, poblíž které jsme měli hotel.

První dojem z Bangkoku byl velký šok, protože jsme přijeli večer, všude na vás volají taxikáři, nezvykle hustý dopravní ruch, hodně lidí v ulicích. První 3 dny strávíme ve velkoměstě, přespávat budeme v Unico Express hotelu, který má pro nás ideální poměr cena/komfort.

Dovolená v Asii začíná

Den první – „levný“ tuktuk není nikdy levný

Dnes jsme se poprvé setkali s tzv. levným tuktukem. Vše spočívá v tom, že tuktukář vás ochotně zaveze za malou cenu kamkoliv, ale bohužel se zastávkami v krejčovství. Sice levná přeprava, ale se zdržením, které je únavné a stresující. Musíte například odolávat nátlaku prodejců, kteří se vnucují s ušitím obleků na míru v krátkém čas.

Pro řidiče je připraveno razítko na slevu benzinu, takže na vás působí tak přesvědčivě, že kývnete a návštěvu těchto obchodů absolvujete. Jednou to ještě ujde, když s vámi však zastaví už po páté, ztratíte hodně času a i dobrou náladu.

Nechali jsme se dovézt do čínské čtvrti, prošli jsme několik uliček, nakoukli do chrámů, nakonec dojdeme do přístavu a odsud na Sathan Taksin a pak Sky Trainem do Siamu. Tady jsme se rozhodli i naobědvat. V Paragon Centre vaří tradiční asijskou kuchyni za velice příznivou cenu, najdete zde ale i typické fastfoody.

Pozor na točenou limonádu, popř. čaj, mají v povaze hodně sladit, až nadmíru! Navštívili jsme několik obchodů, bohužel všechno je značkové a stejné jako u nás, i když ceny jsou příznivější. Prošli jsme ještě pár obchodních domů a vrátili se zpátky do hotelu.

Den druhý – nestíháme Grand Palace

Ráno jsme vstávali velmi pozdě kvůli časovému posunu, skoro v poledne. Než jsme se vydali na cestu a než jsme se naobědvali, z dosavadního plánu navštívit Grand Palace sešlo vzhledem k brzké zavírací době v 15:30. Rozhodli jsme se pro plán B a objeli pár chrámů, sochu buddhy a vrátili se zpět. Výhodu jsme našli v cestování říční dopravou, rychlé a cenově příznivé.

Den třetí – špatné ubytování aneb snad bude lépe

Opouštíme Bangkok a míříme do Kanchanaburi. Jelikož jsme chtěli jistotu a bezpečnost, zvolili jsme světové půjčovny aut, které však mají pobočky na letišti. Proto znovu vyrážíme směr letiště, tentokrát do půjčovny aut. Pozor, cestu z Bangkoku si hledejte vždy dopředu, dálnice a silnice jsou zde velmi špatně označeny a jezdí se vlevo. Večer jsme nakonec dojeli do našeho „hotelu“ Nobble Night guesthouse.

Recepce je zároveň parkovištěm, bydlíme na molu na řece, mostík na pevninu jakoby se za chvíli chtěl propadnout. Po únavném přesunu z Bangkoku jsme sice hodně zklamáni, ale při představě oddechu, již neřešíme možnost změny ubytování. Hned první večer jsme narazili na velmi dobrou restauraci kterou můžu vřele doporučit, moc příjemné prostředí, chutné jídlo – Srea Rung Rueng. Druhý den jsme již přivykli zvláštnímu ubytování a shledáváme to i jako romantické prostředí.

Den čtvrtý – Erawan Waterfall National Park

Dnes nás čekala cesta do Erawan Waterfall National Park. Vodopády mají celkem 7 pater, my navštívili jen 6, protože jsme při dalším stoupání k sedmému byli zastaveni místním rangerem, který sestupoval zpět tak, aby mohl být národní park uzavřen a opuštěn všemi návštěvníky do 16 hodin.

Prý z důvodu bezpečnosti a zachování klidu v přírodní rezervaci, kde se nesmí narušit divokost přírody. Příroda zde je nádherná, my viděli i volně pobíhajícího varana komodského. Skoro všude se dá vykoupat, takže plavky s sebou. Strávili jsme zde skoro celý den. Rozhodně nezapomenutelný zážitek.

Den pátý – vodopády jako z pohádky

Čekala nás časně ráno cesta na vodopády Sai Yok Noi. Patří také do národního parku Erawan a končí zde železnice. Prošli jsme se až k prameni, viděli vzácné motýli, všude palmy, banánovníky, mangovníky.

Rozhled na okolní přírodu byl úžasný a ocenili jsme i malé množství turistů. Je tu podstatně méně lidí než na minulých vodopádech. Když jsme se tady vykoupali, zamířili jsme na pověstný most přes řeku Kwai, který tuto oblast proslavil. Opět je tu spousta lidí, jak by ne. Celý den ukončujeme v naší oblíbené restauraci.

Samé vodopády.. to je Thajsko

Samé vodopády.. to je Thajsko

Den šestý – další den, další vodopády

Náplní dnešního dne jsou zase vodopády. Pro nás sice už méně zajímavé, ale srovnatelné s Erawanem. Cesta k nim byla velice zdlouhavá a únavná a i značení k nim bylo nejasné. Ale za ten zážitek to hledání stálo. Tyto vodopády jsou zase patrové. Liší se od Erawanských tím, že jsou více přírodnější a není zde takový lidský zásah. Někteří z nás se odváží a zkusí i koupání. Překonání ledové vody se vyplatí za ten úžasný zážitek zaplavat si pod vodopády. Unavení se vracíme na hotel, kde balíme a další den vyrazíme zase do Bangkoku, kde vrátíme auto.

Den sedmý – ZPĚT DO BANGKOKU

Po snídani vyrážíme opět do Bangkoku, nejdřív na letiště, kde vrátíme auto a potom už do hotelu Little Corner, kde přespíme. Bohužel přesuny jsou časově náročné, i když ujedete třeba jen 80 km. Stane se, že minete správný sjezd a musíte ujet další kilometry než se můžete vrátit zpět a znovu zkusit trefit ten správný pruh. My jsme takto najeli desítky km a až po třetí najeli do správného pruhu.

Den osmý – hurá, Koh Chang před námi

Asi v 10 hodin ráno jsme z autobusového nádraží vyjeli na Koh Chang. Autobus byl docela čistý, cesta trvala 4,5 hodiny. Z Tratu jedeme taxíkem na trajekt do přístavu, kde nás přeloží jako zajatce do dalšího taxíku. Nemůžete ani nic namítat, jelikož už chcete hlavně do svého resortu. Tak jen doufáte, že za takové peníze, které vydáte za pár km jízdy, vás opravdu dovezou na místo. My jsme už měli rezervaci z Prahy, protože jsme se obávali, že pro čtyřčlennou rodinu se bude těžko hledat ubytování den předem, jako jsme řešili ubytování v Bangkoku a Kanchanaburi.

Koh Chnag je ráj na zemi

Koh Chnag je ráj na zemi

Z fotografií se nám líbil resort Klong Prao, který byl i cenově příznivý. Při zapsání na recepci jsme byli mile překvapeni, když nás ubytovali na pokoje, které byli ve vyšší cenové třídě než jsme si rezervovali. Pokoje se lišily hlavně tím, že byly s výhledem na moře. Místní pláž patří k jedním z nejhezčích míst na ostrově. První dojem z ubytování byl ohromující, z pokoje výhled na moře, velká koupelna, prostorný pokoj. Krása. Večeře nás v místní restauraci nevyšla ani tak draho jak jsme předpokládali, ale nabídkou a chuťově nás nenadchla.

Den devátý, desátý, jedenáctý, dvanáctý – trocha válení u moře

Každý den začínal obrovskou snídaní, pak jsme se jenom vyhřívali na sluníčku a plavali v moři, někdy jsme i vyrazili na procházku po pláži. Jelikož je zimní období, brzy se stmívá. My vyráželi po pláži do blízkého městečka s obchůdky a místními restauracemi. I zde jsme si vyhlídli malou, útulnou restauraci, kde byl velice příjemný a vstřícný personál a hlavně výborné jídlo. I štědrovečerní večeři jsme zvolili v této restauraci a odmítli jsme velmi předražené pozvání v našem resortu na krocana a další vánoční pochoutky, které si uvaříme i doma.

Den třináctý – rezervace se slony

Naši sloni v Thajsku

Naši sloni v Thajsku

Jedním z přání bylo navštívit rezervaci se slony. V současnosti na slony narazíte jen ve sloních kempech a my jsme pobývali jen asi 2 km od jednoho takového. Nejdříve jsme se vydali na cestu pěšky, ale cena půjčovného za mopedy nás přesvědčila a rozhodli se rovnou objet i ostrov. Služby taxikářů jsou totiž na ostrově hodně předraženy. Na mopedech se tu přepravuje každý. Na úzkých silnicích se tak pohybují jak auta, autobusy, tak množství mopedů.

Po cestě jsme potkali opičky, i slony. Pozor na serpentiny a na zvýšený silniční provoz. Ostrov se nedá objet, silnice končí na jednom cípu ostrova a vy se musíte vrátit zpět a jet druhou stranou, která však zase končí na jiném cípu. Nepodaří se vám tedy ostrov objet celý. Koh Chang je také přírodní rezervace s vysokými horami a divokou přírodou. Proto má ostrov své kouzlo. Bohužel jsme časově nestihli navštívit ani jeden z místních vodopádů.

Den čtrnáctý, patnáctý, šestnáctý – dlouhá cesta domů

Čas se nám krátí a my musíme opustit ostrov, vrátit se zpět do Bangkoku a připravit se k návratu domů. V plánu máme ještě znovu navštívit Královský palác, místní Chatu Chak market, kde koupíte vše za překvapivě nízké ceny, a nevynecháme ani thajské nákupní centrum v centru města.

Na letiště se přemisťujeme ve večerních hodinách, unavení a smutní, že je cest za námi. Na závěr mohu jen vřele doporučit podobné cestování po Asii i rodinám s dětmi. Není se čeho bát, při hledání ubytování a půjčovny aut jsme využívali pouze internet a nikde jsme neměli problém nebo pocit strachu. Pokračovat: Cestopis Thajsko a Laos za  20 dní

Už se těším, až se do Asie opět podívám!

Úno 11, 2023Tony Dvořák

Oficiálním autorem a garantem článku je Tony. Aktualizováno dne 11.2.2023

PC » Cestopisy » Rodiče s dětmi v Thajsku? Ano! Přečtěte si cestopis…

Mohlo by se Vám také líbit
 
Nejlevnější dovolená Thajsko – kolik stojí?
 
Vietnam: 4★ last minute • krásný hotel na pláži – 24.272 Kč
Komentáře: 5
  1. blank
    Tomáš
    14.1.2024 v 12:15

    Řekl bych, že nejzásadnější informace, a to věk dětí, v článku zcela chybí. Něco jiného je cestovat s dětmi ve věku 12-15 let anebo mladšími. Nicméně myslím si, že tahat malé děti do cca 6 let přes půl planety je blbost.

    OdpověďZrušit
    • blank
      David
      14.1.2024 v 12:15

      My jsme absolvovali cestu do Singapuru a na Bali se 4-letym ditetem a bylobyli to super. Moc stresu bych si s tim nedelal.

      OdpověďZrušit
  2. blank
    Annja Jahnická
    14.1.2024 v 12:15

    Dobrý den,
    také plánujeme Thajsko s dcerou v únoru následujícího roku, ráda bych se také nějaké info a rady.
    Děkuji
    A.

    OdpověďZrušit
    • blank
      Tony
      14.1.2024 v 12:15

      Dobrý den, co by Vás zajímalo?

      OdpověďZrušit
  3. blank
    Jana B.
    14.1.2024 v 12:15

    Dobrý den, nemohla byste se mi prosím ozvat na email? V březnu plánujeme Thajsko se synem a chtěla bych Vás poprosit o pár rad.
    Děkuji :) J.

    OdpověďZrušit

Pro napsání komentáře musíte být přihlášen. - Přihlásit se


blank
Tony Dvořák

Hledám levné zájezdy

11.2.2023

Hledáme pro Vás levné zájezdy & akční dovolenou s odletem (nejen) z Prahy. Oficiální cestovatelské informace, průvodci a cestopisy.

  • mail: info@planetacestovani.cz
  • autor: redakční tým PlanetaCestování.cz
  • Privacy Policy // O nás
  • Zpožděné & ztracené zavazadlo: Kompenzace až €1,250
  • Dny NATO Ostrava 2024 – Kvůli povodním ZRUŠENO
  • Zavřeli plačící dítě v letadle na WC
  1. Braunfuchsová: Lázně Buk (Bukfurdo) – Termální lázně Maďarsko
  2. Dušan: ZOO v ČR – Seznam, mapa (+ Nejlepší ZOO)
  3. Jarek: Vízum na Kapverdy (taxa/poplatek)
2013 – 2024 © PlanetaCestovani.cz