Tvarem připomíná Tunisko zaseknutý klín mezi Alžírskem a Libyjí. Téměř polovinou území hraničí Tunisko se Středozemním mořem. Na severu Tuniska se nachází ostrov Sardinie a Korsika, na severovýchodě je ostrov Malta a Sicílie. Nedaleko směrem na západ leží také africké Maroko.
Tunisko – srovnání zájezdů od 7.550 Kč →
Severní Tunisko
Severní Tunisko má typický středomořské podnebí s horkými a suchými měsíci (červen až srpen) a mírně vlhkou zimou (prosinec až únor). Nejvyšší teploty zde dosahují přibližně 32 °C a neklesají nikdy pod 6 °C. V horských oblastech na severozápadě občas nasněží a čím jižněji jdete tím je tu počasí teplejší a sušší.
Roční srážky se pohybují mezi 1100 mm na severu a 160 mm na jihu, ovšem v některých částech Sahary nezažili déšť mnoho několik let. Nejnižší bod Tuniska je Chott el-Gharsa a to 16 metrů pod úrovní moře a nejvyšší bod je Jebel Chambi 1.544 metrů nad úrovní moře.
Hory Kairouan
Déšť předurčuje co se v Tunisku pěstuje. Hory Kairouan na severozápadě zadržují velkou vlhkost a jsou převážně zalesněné -zelenými duby a korkovými duby. Běžně se tu dají spatřit keře Planika se svými červenými bobulemi. Ty byste mohli spatřit také při dovolené na Kanárských ostrovech.
Sloni a lvy v Tunisku – park Bou Hedma
Co se týká fauny v Tunisku je třeba zmínit slony, které využíval Hannibal a římské lvy, oba tyto druhy jsou už vymřelé, především díky velkém sportovnímu lovu těchto zvířat. Jsou zde také dva druhy antilop, které žijí v národním parku Bou Hedma, spolu s pštrosy a muflony.
V severních lesích můžete najít samotářské medvědy, dikobrazy a žanetku. Na jihu jsou naopak především lišky, zajíci, sysly a veverky. Žije zde přes 200 druhů ptáků.
Oficiálním autorem a garantem článku je Tony. Aktualizováno dne 11.2.2023