Cestovatelský průjem: Doporučené léky
Cestovatelský průjem znamená nejen neustálou potřebu odbíhat na toaletu, ale často také křeče v břiše, nevolnost, vysoké teploty a celkovou slabost. Stolice může obsahovat také krev či hlen a situace se může při špatném přístupu zhoršovat a vést k vážnějším zdravotním komplikacím.
Srovnání Super Last Minute – 4.880 Kč⇒
Vždy je nutné přizpůsobit přístup k průjmu vůči celkovému stavu a vývoji. Především doplňovat všechny živiny a pít tekutiny.
Projevy
Počátek a nástup cestovatelského průjmu bývá náhlý a oslabení organismu okamžité. Důvodů může být celá řada, základní dělení je na bakteriální či virovou infekci. Cestovatelský průjem se označuje při dovolené v Egyptě jako Faraonova kletba, při dovolené Mexiku jako Montezumova pomsta.
- inkubační doba: cca 3 dny
- obvyklý výskyt v tropickém a subtropickém pásmu
- obvykle postihuje obyvatel vyspělých států při středu s hygienou ze zaostalých států
- jako prevence se doporučují probiotika, Enterol apod.
První pomoc při průjmu
Především je důležité udržet organismus při příjmu tekutin a živin. Tedy pravidelně pít čaj či minerální vodu. Ideální je také klasický vývar či nápoje s obsahem iontů. Ideální jsou samozřejmě doplňky vitamínů a živin z lékárny a léky dostupné v lékárnách. Na střevní oblast působí velmi pozitivně výživa v podobně sucharů, bílých rohlíků či kukuřičných placek.
Vaše zkušenosti
Své zkušenosti s průjmovým onemocněním na cestách neváhejte napsat do diskuse pod článkem. Pomůžete tak ostatním čtenářům v této problematice. Osobně budu tento článek ještě doplňovat o další informace.
Článek pro Vás sepsal Ondra K.
Napsat komentář